Wyszukiwarka

Deratyzacja

Deratyzacja – jak wygrać wojnę z gryzoniami?

Gryzonie, a szczególnie szczury, są prawdziwą plagą ludzkości. Historia już nie raz pokazała, że pozwalanie szczurom na swobodne rozmnażanie się prowadzi nawet do strasznych epidemii. Stało się tak np. w średniowieczu, kiedy Europę pustoszyła czarna śmierć – dżuma – która uszczupliła populację Europy o ponad 1/3. Głównym architektem tej katastrofy były szczury, oraz żerujące na nich pchły, które przyczyniły się do rozprzestrzenienia tej choroby. Pchły, podobnie jak szczury, także powinny być eliminowane, w czym może pomóc zabieg dezynsekcji. W Polsce dżuma nie zebrała wielkiego, śmiertelnego żniwa. Być może już wtedy działali tak skuteczni deratyzatorzy, jak nasza firma – PHU Intruz!

Potencjał rozrodczy gryzoni jest bardzo niepokojący. Szczury (oraz inne gryzonie, chociaż w mniejszym stopniu), to bardzo płodne zwierzęta. W ciągu roku, jedna para szczurów jest w stanie wydać na świat sześć miotów. Po około 2 miesiącach młode mogą też zacząć się rozmnażać. Po upływie roku będzie to już 2000 gryzoni. Oczywiście, część z nich nie przeżywa, ale nawet połowa tej ilości robi wrażenie.

Kolejnym powodem do obaw jest fakt, że te zwierzęta są bardzo inteligentne, zdolne do tworzenia społeczności oraz poświęcenia pojedynczych osobników dla dobra reszty populacji. Oznacza to, że ich wyplenienie, jest bardzo trudnym zadaniem, z którym możemy sobie nie poradzić bez pomocy specjalistów.

Samodzielna deratyzacja - zrób to sam!

Jak pozbyć się myszy

Jeśli problem nie jest aż tak wielki, aby wymagał profesjonalnych usług? Przy samodzielnym usuwaniu gryzoni, należy pamiętać o bezpieczeństwie zwierząt domowych oraz dzieci. Z tego powodu, pomocnym może się okazać zakup karmników deratyzacyjnych lub pułapek żywołownych.

Chwytacze żywołowne należy stosować wewnątrz pomieszczeń. Wówczas zminimalizujemy prawdopodobieństwo schwytania organizmów niedocelowych np. ryjówek (są pod ochroną). Chwytacze wewnątrz pomieszczeń są mniej narażone na zanieczyszczenia mechanizmów zapadki, uniemożliwiającej wydostanie się szkodnika ze środka. Kontrolę pułapki należy wykonywać przynajmniej raz dziennie. Co zrobić ze szkodnikiem złapanym w pułapkę? Jeżeli zastosowaliśmy się do humanitarnych wymogów częstych kontroli chwytacza, wówczas mamy w pułapce żywe zwierzątko lub zwierzątka, które można wypuścić z dala od zabudowań (nieużytki, łąka itp.) a sam chwytacz, po wyczyszczeniu, ustawić ponownie w tym samym lub w nowym miejscu.

Zwalczanie szczurów

Najlepszą skuteczność osiągnąć można dzięki zastosowaniu atrakcyjnych dla gryzonia trucizn (w sklepie). Ważna uwaga trucizny stosować można tylko w taki sposób aby nie mogły jej zjeść przypadkowe zwierzęta. Dlatego też zalecane jest aby stosować preparaty w karmnikach deratyzacyjnych. Przemawia za tym też argument praktyczny, szczury nie czują się pewnie na otwartej przestrzeni i uwielbiają wchodzić we wszelkie kryjówki, szczeliny itp. Wystawiony karmnik z trucizną sprawdzamy raz w tygodniu i uzupełniały ubytki preparatu.

Jak pozbyć się gryzoni? – Profesjonalna deratyzacja

Jeżeli Wasza prywatna wojna z gryzoniami nie przyniesie wymaganych skutków – zapraszamy do skorzystania z usług PHU Intruz.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com