Wyszukiwarka

Dezynsekcja

Dezynsekcja – jak pozbyć się pluskiew, prusaków i innych owadów z domu?

Mówi się, że jedynymi zwierzętami, które przeżyją ewentualny wybuch atomowy są karaluchy lub – bardziej znane nam – prusaki. Jest to mało budujące stwierdzenie, zwłaszcza, jeżeli nasz dom, biuro lub budynek gospodarczy jest opanowany przez takie szkodniki. Skoro są to tak wytrzymałe stworzenia, to czy jest w ogóle możliwe pozbycie się szkodników z domu?

Na szczęście tak. Dopóki świat nie stanie się teatrem wojny atomowej, pluskwy, a także inne szkodniki muszą się liczyć z zabiegiem dezynsekcji. Dezynsekcja w wielu przypadkach jest niezbędna, gdyż duża populacja szkodników – którym spodobało się nasze domostwo, a w tym jedzenie, meble lub my sami – może sprowadzić na nas niemałe koszty – zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym.

Dezynsekcja może być również koniecznością z uwagi na owady, które bezpośrednio zagrażają naszemu życiu, jak osy i szerszenie.

Samodzielna dezynsekcja – czy to się uda?

Pozbycie się różnorakich owadów z budynków ma sens, jednak zależy to od konkretnego gatunku, jego rozwoju i stopnia infestacji (zarażenia). Są też takie owady, których (lekko mówiąc) nie zaleca się usuwać na własną rękę – jak gniazda szerszeni czy os – i znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów.

Jak pozbyć się moli spożywczych?

dezynsekcja feromonowa łódź

O tym, że mamy problem z molami spożywczymi najczęściej dowiadujemy się widząc latającego po kuchni dorosłego motyla. Rzadziej, pierwszym ostrzeżeniem jest zaobserwowanie efektów żerowania larw na suchych i sypkich artykułach spożywczych. Natkniemy się wówczas w szafce, lub w produktach żywnościowych na charakterystyczne nitki, często z przyklejonym do nich rozdrobnionym produktem. Należy wówczas dokładnie przejrzeć wszystkie przechowywane produkty spożywcze i pozbyć się z domu tych, na których znajdziemy zanieczyszczenia. Niestety bardzo często dotyczy to nawet fabrycznie nowych i szczelnie zamkniętych opakowań! Sam motyl żyje tylko kilka dni, w czasie których nie żeruje. Nie znaczy to jednak, że można zostawić go samemu sobie, ponieważ jedynym i najważniejszym celem jego życia jest złożenie jajeczek. Aby utrudnić mu to zadanie, wskazane jest zastosowanie lepów z feromonem samicy motyla (sprawdź dostępność w sklepie). Przerwiemy wówczas cykl rozrodczy i mamy szansę na pozbycie się problemu z kuchni.dezynsekcja pabianice Istotnym czynnikiem utrudniającym swobodny rozwój szkodników w domu jest właściwe przechowywanie produktów sypkich. W przypadku pojawienia się motyli, zalecane jest zamykanie produktów spożywczych w plastikowych pojemnikach z przykrywką. Takie postępowanie mocno utrudni gąsienicom znalezienie miejsca, gdzie mogą zbudować kokon i przejść metamorfozę. Samo opakowanie foliowe, w którym na jedzeniu żerowały gąsienice nie będzie dla nich stanowić trudnej do pokonania przeszkody. Z łatwością wygryzą sobie w nim otwór, aby poszukać sobie spokojnego miejsca, najchętniej gdzieś wysoko, aby tam zbudować sobie kokon do przemiany w dorosłego motylka.

Jak pozbyć się mrówek faraona?

W przypadku problemu z mrówkami, właściwie nie ma sensu walka z pojedynczymi osobnikami. Trzeba zlikwidować ich źródło – mrowisko lub kolonię mrowisk. Zanim jednak wezwiemy fachowca do oprysku lub zaczniemy kupować preparaty przeznaczone do zwalczania mrówek, warto spróbować taniej metody domowej. Przepis (stosowany kiedyś przez nasze babcie): Kup w aptece paczkę kwasu borowego (kwasu bornego). Następnie należy ugotować średniej wielkości ziemniak, rozgnieść go i wymieszać z kwasem borowym. W zależności od upodobania naszych mrówek do konkretnego artykułu spożywczego, można dodać też to, co według naszych spostrzeżeń najbardziej im smakuje, gusta są różne. Niektóre mrówki lubią cukier, inne wypieki, a jeszcze inne mięso lub wędliny. Z masy należy uformować małe kuleczki i rozłożyć je w okolicach, gdzie przebiegają ścieżki mrówek.

Jak pozbyć się prusaków?

Powyższy przepis na zwalczanie mrówek po lekkich modyfikacjach zastosować można aby pozbyć się prusaków. Wówczas jako dodatek do masy należy dodać ugotowane na twardo żółtko jaja. Jajko powinno być (wg. przepisu) bardzo dłuuugo gotowane. Wspominam o tym choć wydaje się, że nie powinno to mieć znaczenia w skuteczności własnoręcznie przygotowanego preparatu.

Kiedy problem nabiera niepokojących rozmiarów…

Najlepszym wyjściem będzie zatrudnienie specjalisty, który zna się na rzeczy i ma doświadczenie w usuwaniu wszelkiej maści szkodników. Wartą uwagi firmą, które posiada ponad 20-letnie doświadczenie w walce z wszelkiej maści szkodnikami, jest PHU Intruz. Nasza firma specjalizuje się w usługach profesjonalnej dezynsekcji. Działamy w całej Polsce i gwarantujemy solidne wykonanie usługi w przystępnej cenie!

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com